Motivační dopisy

4G. R., 26 let, Český Krumlov

Jsem z rodiny starousedlíků, jejich dům v centru města byl za totalizmu vyvlastněn a zbourán místo něj je dnes silnice. Denně kolem chodím a říkám si, o kolik by byl můj život lepší žít tady a ne v paneláku cítím že mi bylo něco ukradeno. Bohužel s ceny domů v centru ČK jsou dnes astronomické. Váš projekt by pro mě byl taková malá náplast na to, o co jsem přišel.

P. M., 38 let, Šumperk

Mám schopnost odblokovat dlouhodobě zabetonované situace, jak mezilidské, tak lokální. Mým nerozlučným parťákem je můj sedmiletý pes Kiko, který je svou přirozenou podstatou „ice breaker“, lidé se zcela nevědomě zastavují a dávají se díky němu se mnou do řeči, aniž by se styděli.

K. J., 38 let, Brno

Mám dost komplikovanýho života, láká mě zažít normální život jednoduchých věcí a prostých radostí v tak nádherném městě jako je Krumlov., inspirující místo.

V. Z., 64 let, Estonsko

Moje motivace je vidět svět, vidět nové lidi!

Ž. J., 26 let, Ústí nad Labem – Praha

Nabízíme profesionální lelkovaní před barákem, údržbu zahrádky, spravování nábytku, taboráky s kytarou, malování s dėckama sousedů i kolemjdoucími, zkrátka trochu pomalosti, pocitu domova, normálnosti a lidskosti.

M. P., 29 let, Holubice – Praha západ

ZVLÁŠTNÍ DOVEDNOSTI: umím zapřáhnout koně a vyrobit domácí těstoviny

I. T., 42 let, Rusko

Chci svým dětem ukázat jiný život. Děkuji za skvělý nápad! Protože Český Krumlov je pohádkový skanzen…

A. P., 46 let, Karlovy Vary

ZVLÁŠTNÍ DOVEDNOSTI: Lidem bývá v mé přítomnosti fajn, trochu čtu myšlenky, bleskově rýmuju a umím kváskový chleba 🙂

D. M., 46 let, Adamov

Dobrý den, mám ráda výzvy. Mohu vařit s otevřeným oknem kdy se vůně line do ulic, větrat peřiny, venčit psa, číst si v okně, pít kávu se sousedy před domem, procházet se v dešti, zametat v teplákách před domem…..v podstatě cokoliv. Žiji sama a nemám žádné závazky. Fotografie činností nemám neb mi dosud nepřišlo podstatné fotit normalní zivot.

V. C., 33, Belgie

Už se vidím posedávat na zápraží s knihou či vyšíváním, vedle mě se na sluníčku vyvaluje černý kocour Othello a vyhlížíme manžela, který se vrací z práce. Protože je domek/byt malinký a nemá terasu, vytahujeme na ulici skládací stolek a prostíráme k večeři přímo na ulici. O víkendu tamtéž zorganizujeme grilování pro sousedy nebo malý pouliční jam hudebních amatérů. Ke štěstí stačí málo – jsme přeci v Krumlově!

O. T., 28 let, Praha

DOVEDNOSTI A TALENTY RODINY: M. umí docela dost předstírat roční batole. Já s T. umíme předstírat roční batole v jednu ráno po osmém pivu. Máma předstírat roční batole neumí, protože kojí.

M. K., 36 let, Kazachstán

(…) Cesta do Čech je to náš sen.

I. C., 25 let, Ústí nad Labem

Úryvek: Ráda řídím, mám za sebou několik úspěšných pokusů pěstování okenního rostlinstva, ráda chodím nakupovat a pozoruji lidi z okna, když předstírám, že se starám o květiny. Umím se rychle asimilovat a také mě láká zažít normální život.

J. P. a A. P., Praha

ZVLÁŠTNÍ DOVEDNOSTI: Nosím každou ponožku jinou, mám bambusové kolo, žongluju trochu. Rád stelu postele a hodně rád větrám peřiny. Chtěl bych odpočívat malováním venku

V. S., 48 let, Mariánské lázně

Úryvek: umím pozorovat a mám výborný odhad na situace a jsem opravdu normální

A. G., 23 let, Tel Aviv

I’m pregnant so i“ll be happy to bring my child in other country.

M. T., 35 let, Hustopeče

ZVLÁŠTNÍ DOVEDNOSTI: „Zvláštní“ je relativní pojem. Všechny moje dovednosti mi připadají normální.

Ondřej Sýkora, 36 let

ZVLÁŠTNÍ DOVEDNOSTI: Mívám (téměř) vždy pravdu

J. T., 40 let, Praha

ZVLÁŠTNÍ DOVEDNOSTI: žonglování, smlouvání, halekání, hraní se třemi dětmi, ježdění na jednokolce či koni, pletení košíků, opravář kol, řezbář, nošení dětí přes rameno, na jedné ruce, či za hlavou.

S. B., 39 let, Brno

Začalo to jako na prvním rande. Projekt nás prvotně velmi zaujal, po prostudování se nám o to víc líbí, neboť v tom vidíme smysl, a hlavně, čím víc o tom přemýšlíme, tak máme pocit, že nám tento projekt čte myšlenky, neboť to, že centrum města má patřit hlavně lidem, kteří v něm bydlí a je to jejich domov, víme a tvrdíme stále. (…)

M. S., 42 let, Brno

ZVLÁŠTNÍ DOVEDNOSTI: hraní na levné ukulele a chov vzteklého leguána

Z. J., 20 let, Čína

Chěl bych změnit a ozvláštnit svůj život.

V. Č., 36 let, Český Krumlov

Zdravím, paní Kateřino,

tak mi připadá, že v tom Vašem projektu hrajeme už léta…